Палермо спечели с 3:1 домакинството си на Наполи от 23-ия кръг на Серия "А". В 69-ата минута в игра за тима от Сицилия се появи българският халф Ивайло Чочев, който смени Робин Куайсон. Бившият футболист на ЦСКА завърши срещата, след която той и съотборниците му се поздравиха с трите точки.

Палермо събра 33 в актива и е седми във временното класиране. Освен това сицилианци прекъснаха лошата си серия от четири поредни загуби от Наполи, който е трети с 42 точки. Лидерът Ювентус има 53, а Рома е с 46.

Успехът на Чочев и компания дойде след голове на Ашраф Лазаар в 14-ата минута, Франко Васкес в 36-ата и Лука Ригони в 65-ата. 25-годишният аржентинец Васкес освен, че се разписа, се отчете с две асистенции в двубоя. Маноло Габиадини пък отбеляза за Наполи в 82-ата.

Заключителните минути бяха доста интересни. Първо резервата Габиадини намали, а веднага след това гостите имаха напълно основателни претенции за дузпа, тъй като топката срещна ръката на съотборник на Чочев след удар на Кайехон, но съдията си затвори очите. До края Габиадини изпусна отлична възможност да вкара втория си гол в двубоя.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 23 КРЪГ
14.02.15
19:00 ч.
Сасуоло - Фиорентина 1:3
0:1 Мохамед Салах (30), 0:2 Бабакар (32), 0:3 Бабакар (62), 1:3 Доменико Берарди (67)
14.02.15
21:45 ч.
Палермо - Наполи 3:1
1:0 Ашраф Лазаар (14), 2:0 Франко Васкес (36), 3:0 Лука Ригони (65), 3:1 Маноло Габиадини (82)