Самуел Ето'о вкара първия си гол за Сампдория при победата на „моряците“ с 2:0 над Каляри в мач от 26 кръг на Серия „А“. Поражението може да сложи край на престоя на Джанфранко Дзола начело на тима от сардиния.

Лоренцо ди Силвестри даде аванс на тима на Синиша Михайлович в 33-ата минута, когато с глава засече центриране на Луис Муриел от корнер. Ето'о удвои в 72-ата. Камерунецът овладя пас на Матиас Силвестре и с удар от воле прати топката във вратата на Желко Бъркич.

Осем минути преди края на мача гостите останаха с човек по-малко. Данило Авелар получи втори жълт картон, след като блъсна Едер в гърба.

Третата поредна загуба и шести мач без победа оставиха Каляри под чертата на изпадащите. Тимът от Сардиния е 18-и с 20 точки, на три от Аталанта, който е над чертата. Сампдория се изкачи на пето място в класирането с 42 точки, на една зад Лацио.