Само с точка успя Челси да увеличи аванса си на върха във Висшата лига, след като завърши 1:1 у дома със Саутхемптън в среща от 29-ия кръг. "Сините" от Лондон пропуснаха чудесен шанс да дръпнат с осем точки на шампиона Манчестър Сити, който вчера се издъни като гост на Бърнли (0:1). При така стеклите се обстоятелства Челси вече има 64 т. на първото място, докато Сити е с 58 и мач повече. Саутхемптън пък е с 50 т. на шестата позиция.

И двата гола паднаха преди почивката. Диего Коста откри резултата след само 11 минути игра. Бранислав Иванович центрира отдясно в малкия пеналт, където оставен непокрит испанският национал отбеляза с удар с глава. Само осем по-късно обаче гостите изравниха. Мане проби между Иванович и Матич и падна на земята. Главният съдия Майк Дийн не се поколеба и отсъди дузпа. От бялата точка Душан Тадич възстанови статуквото.

Равенство, което се запази до последния съдийски сигнал. Независимо от опитите на домакините да стигнат до второ попадение. На няколко пъти вратарят Фрейзър Фостър показа блестящи рефлекси и пласиране след удари от близко разстояние. В продължението стражът отново се намеси геройски след последователни изстрели на Вилиан и Джон Тери.

На този натиск гостите се опитваха да отговорят с контраатаки. Правеха го успешно, но малко не им достигаше, за да ги завършат с попадение.

Кристъл Палас - КПР 3:1
1:0 Уилфред Заха (21), 2:0 Джеймс Макартър (40), 3:0 Джоел Уорд (42), 3:1 Мат Филипс (83)
14.03.15
17:00 ч.
Арсенал - Уест Хям 3:0
1:0 Оливие Жиру (45+1), 2:0 Арън Рамзи (81), 3:0 Матийо Фламини (84)
14.03.15
17:00 ч.
Лестър - Хъл Сити 0:0
14.03.15
17:00 ч.
Съндерланд - Астън Вила 0:4
0:1 Кристиан Бентеке (16), 0:2 Гейбриъл Агбонлахор (18), 0:3 Гейбриъл Агбонлахор (37), 0:4 Кристиан Бентеке (44)
Челси - Саутхямптън 1:1
1:0 Диего Коста (11), 1:1 Душан Тадич (19-д)
Манчестър Юнайтед - Тотнъм (ДИЕМА)
Баланс: 181 мача, 84 победи за Манчестър Юнайтед, 49 равенства, 48 победи за Тотнъм