Алберто Палоски вкара гол и пропусна дузпа за Киево при победата с 1:0 над Палермо в мач от 28 кръг на италианската Серия „А“. Българският национал Ивайло Чочев остана резерва за гостите от Сицилия.

Палоски откри резултата в 35-ата минута, когато надбяга двама защитници и стреля точно до близката греда на Сорентино. Вратарят на гостите спаси чист втори гол за домакините, когато от голлинията изби удар с глава на Ервин Зуканович.

Синиша Анджелкович от Палермо игра с ръка в наказателното поле и „летащите магарета“ получиха дузпа в своя полза в 62-ата минута, но Палоски не успя да се разпише. Това беше първият 11-метров наказателен удар в полза на Киево през сезона.

В края на мача Анджелкович остави тима си с човек по-малко. В 84-ата минута той получи втори жълт картон за задържане на противников играч. С този успех Киево събра 32 точки и вече е на 11 пред зоната на изпадащите. Палермо, който няма победа вече пети мач, е 11-и с 35 точки.