Шампионът Атлетико (Мадрид) победи у дома Реал Сосиедад с 2:0 в среща от 30-ия кръг на испанското първенство и се доближи до лидера Барселона и втория във временното класиране Реал (Мадрид).

Още във 2-ата минута Арда Туран нацели гредата, а секунди по-късно Микел Гонсалес си отбеляза автогол. Осем минути по-късно Антоан Гризман вкара 16-ото си попадение в Примера дивисион от началото на сезона, удвоявайки преднината на „дюшекчиите”.

В 40-ата минута домакините удариха втора греда след опит на Коке за нещо като центриране.

След почивката играчите на Диего Симеоне продължиха да доминират, но не реализираха други попадения.

С успеха си Атлетико събра 65 точки и се доближи на 2 от втория Реал (Мадрид), гостуващ на Райо Валекано утре, и на 6 от лидера Барселона, който утре приема Алмерия. Реал Сосиедад е десети с 37 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 30 КРЪГ
07.04.15
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал Сосиедад 2:0
1:0 Микел Гонзалес (2-автогол), 2:0 Антоан Гризман (10)
Депортиво (Ла Коруня) – Кордоба
Баланс: 11 мача, 5 победи за Депортиво (Ла Коруня), 3 равенства, 3 победи за Кордоба
Райо Валекано – Реал (Мадрид)
Баланс: 31 мача, 4 победи за Райо Валекано, 3 равенства, 24 победи за Реал (Мадрид)
09.04.15
21:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Валенсия (F+)
Баланс: 159 мача, 58 победи за Атлетик (Билбао), 38 равенства, 63 победи за Валенсия