Реал (Мадрид) победи у дома Ейбар с класическото 3:0 в среща от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион и се доближи на точка от лидера Барселона, гостуващ по-късно в Севиля.

Кристиано Роналдо започна акто титуляр, след като вчера му беше отменен петия жълт картон. До него в нападение Карло Анчелоти подреди резервите Хесе Родригес и Хавиер Ернандес.

Домакините очаквано доминираха и в 18-ата минута гредата на три пъти спаси гостите в рамките на десетина секунди. Първо Серхио Рамос разтресе напречната греда след корнер и шут от въздуха, а след това и Иско стреля и топката се удари в близката греда, разходи се по голлинията и срещна втората греда. Три минути по-късно Реал поведе, след като Кристиано Роналдо шутира от пряк свободен удар и вкара за 1:0. Португалецът вкара за първи път от фаул 29 април миналата година в Мюнхен. Това бе негов 38-и гол в Примера дивисион за този сезон и общо 301-и с екипа на „кралския” клуб.

В 31-ата минута Алваро Арбелоа центрира отдясно и мексиканският нападател Хавиер Ернандес вкара първия си шампионатен гол на "Сантиаго Бернабеу". Чичарито се разписа с глава и удвои преднината на домакините.

След почивката в 73-ата Чичарито направи невероятен пропуск, след като не можа да вкара от пет метра. Десет минути по-късно Хесе Родригес се разписа за крайното 3:0. Това бе втори гол за нападателя в Примера дивисион.

С успеха си Реал събра 73 точки се доближи на една от лидера Барселона, който гостува на Севиля в този кръг. Ейбар е 14-и с 31 точки.