Леброн Джеймс направи втория си трипъл дабъл за сезона при победата на Кливланд Кавалиърс със 109:97 над Детройт Пистънс. Крал Леброн завърши с 21 точки, 11 асистенции и 10 борби.

Гардът Кайри Йрвинг се отличи 12 точки и три асистенции през първото полувреме. Той не игра през втората половина от мача. От Кливланд обявиха, че му е дадена почивка заради проблем с хълбока.

Минесота Тимбъруулвс записа 11-ата поредна загуба, отстъпвайки на Ню Орлийнс Пеликанс с 88:100. С този успех тимът от Ню Орлийнс се доближи до първо участие в плейофите след 2011 г.

Крилото Антъни Дейвис завърши с 24 точки за победата на „пеликаните“, които могат да си гарантират участие в плейофите при победа над Сан Антонио у дома в сряда. Дори и поражение от „шпорите“ може да класира Пеликанс за елиминационната фаза, но при условие, че Оклахома Сити Тъндър загуби последния си мач от редовния сезон.