Байерн Мюнхен изживява може би една от най-трудните седмици в последните няколко години. След тежката загуба с 0:3 от Барселона в първи полуфинал в Шампионската лига баварците паднаха насред Мюнхен от Аугсбург с 0:1. Байерн вече е шампион, но поражението със сигурност ще внесе допълнително напрежение в редиците на Пеп Гуардиола преди реванша с каталунците, който е във вторник (12 май).

Байерн (Мюнхен) игра с човек по-малко от 13-ата минута, когато вратарят Хосе Рейна получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле на излезлия сам срещу него Бобадийя. Капитанът на Аугсбург Паул Верхаах обаче изпусна дузпата, като стреля в гредата.

Още в 9-ата минута Марио Гьотце се освободи от Баба и матира вратаря Хитц с диагонален шут, но топката срещна гредата. В 13-ата минута вратарят на гостите Хитц изрита топката напред зад защитата на Байерн, Бобадия я настигна и заобиколи Пепе Рейна, който го събори, а съдията Щегеман не се поколеба и веднага показа дузпа с червен картон за испанския страж.

Гуардиола жертва Филип Лам, за да пусне Мануел Нойер, чиято първа работа беше да пази при дузпата на Пол Верхае. Намеса обаче не се наложи, след като холандският защитник на Аугсбург прати от бялата точка в гредата. Бобадия изпусна ранен шанс за Аугсбург в началото на втората част след пас на играещия под наем от Байерн Хойберг. В 71-ата минута Пиер-Емил Хойберг бе изведен с чудесен пас вляво, погледна и намери Бобадия в центъра, а парагвайският национал устоя натиска на Швайнщайгер и чудесно преодоля Нойер за 1:0. Гуардиола направи двойна смяна и пусна Пизаро и Рафиня, но до края с човек по-малко Байерн стигна само до неточни далечни удари на Швайнщайгер и Гьотце, а в края и Пизаро би високо над вратата.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 32 КРЪГ
08.05.15
21:30 ч.
Хамбургер – Фрайбург  1:1
0:1 Адмир Мехмеди (25), 1:1 Гойко Качар (90)
Борусия (Дортмунд) – Херта 2:0
1:0 Ненад Суботич (9), 2:0 Ерик Дурм (47)
09.05.15
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байер (Леверкузен) 3:0
1:0 Макс Крузе (50), 2:0 Патрик Херман (81), 3:0 Ибрахима Траоре (88)
09.05.15
16:30 ч.
Хановер – Вердер 1:1
1:0 Ларс Стиндл (21), 1:1 Златко Юнович (78)
09.05.15
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Хофенхайм 3:1
1:0 Батиан Ожипка (18), 2:0 Харис Сеферович (27), 3:0 Тимъти Чандлър (34), 3:1 Кевин Воланд (51)