Ювентус, който си осигури вече титлата на Италия, стигна само до равенство у дома срещу Каляри - 1:1. Срещата бе от 35-ия кръг на Серия „А”, а попадението за торинци бе дело на завърналия се след контузия Пол Погба. За гостите се разписа Лука Росетини.

Треньорът на „Старата госпожа” Масимилиано Алегри бе дал почивка на основните си играчи, а на терена бяха имена като Ромуло, Коман и Падоин. На Ювентус предстои гостуване на Реал (Мадрид) в сряда за Шампионската лига и спрямо тази специалистът бе подбрал състава си. Тимът от Торино постигна успех с 2:1 у дома,а реваншът на "Сантяго Бернабеу" е в сряда от 21:45 часа.

Срещу Каляри Пол Погба изведе Ювентус напред в края на първото полувреме с хубав удар от границата на наказателното поле.

В 85-ата минута обаче Росетини донесе точка на Каляри,с лед като бе най-съобразителен при една рикоширала топка.

Ювентус води убедително в класирането с 80 точки. Гостите от Каляри пък са на ръба на изпадане в Серия „Б”. Те имат 28 точки, с 5 точки под чертата. На всичко отгоре Каляри е с мач повече от конкурентите си за оцеляване Аталанта.