Дженоа направи решителна крачка към класиране за Лига Европа, след като спечели убедително с 4:1 при визитата си на Аталанта в Бергамо в среща от 36-ия кръг на италианската Серия „А”. Домакините поведоха с гол на Маурисио Пиния (18-дузпа), но гостите от Генуа изравниха още до почивката с попадение на Леонардо Паволети (30) след пас на Андреа Бертолачи (57) направил пълен обрат в началото на втората част, възползвайки се от пас на Еденилсон. До убедителния успех на „грифоните” се стигна след още две попадения на Яго Фалке (61, 73) след пасове на Паволети. Така Дженоа събра 56 точки и заема пето място във временното класиране с аванс от 2 точки пред седмия Сампдория и с 4 пред осмия Интер. Аталанта е на 17-ата спасителна позиция с 36 точки и остава в елита, тъй като два кръга преди края на сезона води с 8 точки пред 18-ия Каляри.

В същото време Верона обърна у дома Емполи с 2:1 в мач единствено за престиж, след като и двата тима са си осигурили мястото в елита за следващия сезон и нямат шансове да се преборят за местата, даващи право на участие в евротурнирите. Рикардо Сапонара (6) след пас на Макароне даде аванс на гостите в самото начало, но Вангелис Морас (24) след подаване на Обади и Якопо Сала (67) след почивката донесоха победата за тима от града на Ромео и Жулиета. Така след 11-ия си успех за сезона Верона събра 44 точки и заема 12-о място в подреждането. Емполи записа 11-а загуба за тази кампания и е на 16-о място с 41 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 36 КРЪГ
16.05.15
19:00 ч.
Интер - Ювентус 1:2
1:0 Мауро Икарди (9), 1:1 Клаудио Маркизио (43-дузпа), 1:2 Алваро Мората (83)
Сасуоло - Милан 3:2
1:0 Доменико Берарди (13), 2:0 Доменико Берарди (31), 2:1 Джакомо Бонавентура (33), 2:2 Алекс (51), 3:2 Доменико Берарди (77)
Торино - Киево 2:0
1:0 Макси Лопес (51), 2:0 Макси Лопес (69)
17.05.15
16:00 ч.
Аталанта - Дженоа 1:4
1:0 Маурисио Пиния (18-дузпа), 1:1 Леонардо Паволети (30), 1:2 Андреа Бертолачи (57), 1:3 Яго Фалке (61), 1:4 Яго Фалке (73)