Манчестър Юнайтед започна сезона във Висшата лига с труден успех с 1:0 над Тотнъм у дома. В герой за тима се превърна новото попълнение на вратата Серхио Ромеро, който направи няколко впечатляващи спасявания. Единственото попадение в двубоя пък бе автогол на защитника на „шпорите” Кайл Уолкър.

Мениджърът на домакините Луис ван Гаал заложи на четири нови попълнения - Серхио Ромеро, Матео Дармиан, Морган Шнайдерлин и Мемфис Депай. Другото гръмко ново попълнение на Манчестър Юнайтед - Бастиан Швайнщайгер се появи като резерва на терена.
Тоби Алдервейрелд пък дебютира за Тотнъм.

Тотнъм влезе по-добре в мача и още в петата минута имаше възможност да излезе напред в резултата. Кейн изведе по прекрасен начин Ериксен, който овладя добре и стреля от въздуха, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

"Шпорите" продължиха да бъдат по-активни, а Кайл Уолкър излезе в голова позиция, но Ромеро се намеси добри и спаси.

При първата опасна атака на домакините в 22-ата минута се стигна до гол. Ашли Йънг центрира по земя отдясно, топката стигна до Рууни, който си в спря, но преди да нанесе удар, Кайл Уокър се опита да изчисти, но прати топката в собствената си врата. По този начин Висшата лига започна с автогол - нещо, което се случва за първи път в историята на надпреварата.

Манчестър Юнайтед заигра по-уверено и взе инициативата в срещата. „Червените дяволи” имаха още няколко възможности за гол, но не успяха да се разпишат. Тотнъм от своя страна опита добри атаки през втората част, с които да достигне до изравняване на резултата.
В последните минути на срещата Серхио Ромеро на няколко пъти се намеси добре и запази вратата си суха. Намесите на новото попълнение дотолкова се понравиха на феновете, че те започнаха да пеят името му още от първия двубой.

Така Юнайтед успя да удържи крехката си преднина и да започне надпреварата с три точки в актива си. Футболистите пък зарадваха с победата своя мениджър Луис ван Гаал за рожденния му ден. Холандският специалист постига успех навръх празника си за пръв път от 1993 година.

Уест Бромич - Манчестър Сити Диема Спорт 2
Баланс: 116 мача, 45 победи за Уест Бромич, 21 равенства, 50 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.