Манчестър Юнайтед спечели с 3:1 дербито срещу Ливърпул от 5-ия кръг на Висшата лига. Две от смените на мениджъра на "червените дяволи" Луис ван Гаал изиграха ключова роля за победата. Появилият се на почивката Ашли Йънг спечели нарушение само четири минути след влизането си в игра, от което домакините откриха резултата чрез Дейли Блинд.

Закупеният от Монако за 50 милиона евро 19-годишен нападател Антони Марсиал пък привлече вниманието още в дебютния си мач за Юнайтед. Френският национал отбеляза първия си гол за новия си тим, оформяйки крайното 3:1.

Преди това - в 70-ата Андер Ерера, удвои от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Джо Гомес срещу Ерера. Потърпевшият прониза Симон Миньоле за 2:0. По традиция дузпите за Манчестър Юнайтед изпълнява Уейн Рууни, който обаче не игра днес заради контузи. При отсъствието на звездата атаката на домакините поведе Маруан Фелайни, подпомаган от Мемфис Депай, Хуан Мата и Ерера.

В 84-ата минута Кристиян Бентеке отбеляза страхотен гол, с което намали изоставането на своя отбор на 1:2. Белгийският таран заби топката в мрежата на правещия отличен мач до момента Давид де Хеа с мощна задна ножица, след като отбраната на "червените дяволи" беше изчистила центриране на Джордън Айб. По-малко от две минути по-късно Антони Марсиал с дебютния си гол за "червените дяволи" подпечата успеха на тима на Ван Гаал. Новото бижу на Манчестър Юнайтед напредна необезпокояван от Мартин Шкъртел, влезе в наказателното поле на Ливърпул и с диагонален удар наказа Симон Миньоле - 3:1.

След сладката победа "червените дяволи" имат 10 точки и делят второто място с Арсенал. "Мърсисайдци" останаха със 7 точки.

Manchester UTD - Liverpool 3:1 by mohamed1021

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ
12.09.15
14:45 ч.
Евертън – Челси 3:1
1:0 Стивън Нейсмит (17), 2:0 Стивън Нейсмит (22), 2:1 Неманя Матич (36), 3:1 Стивън Нейсмит (82)
12.09.15
17:00 ч.
Норич – Борнемут 3:1
1:0 Камерън Джером (35), 2:0 Уесли Холахан (52), 3:0 Мат Джарвис (67), 3:1 Стив Куук (81)
Арсенал – Сток Сити 2:0
1:0 Тео Уолкот (31), 2:0 Оливие Жиру (85)
Манчестър Юнайтед – Ливърпул 3:1
1:0 Дейли Блинд (49), 2:0 Андер Ерера (70-дузпа), 2:1 Кристиян Бентеке (84), 3:1 Антони Марсиал (86)