Реал (Мадрид) се измъчи у дома срещу Гранада, но в крайна сметка успя да постигне победа с 1:0 в двубоя от четвъртия кръг на испанската Примера. Френският нападател Карим Бензема вкара единственото попадение в срещата за успеха на водения от Рафаел Бенитес тим. Така „кралете” излязоха начело в класирането поне за 24 часа, след като вече имат точка повече от Барселона. Шампионите обаче имат мач по-малко и утре се изправят срещу Леванте у дома.

Реал (Мадрид) обсади вратата на Гранада още от първата минута, но Роналдо, Бензема и Иско бяха безпомощни срещу стража на гостите Фернандес.

Гранада пък от своя страна успя да направи няколко добри контраатаки и само добрите намеси на Кейлор Навас предотвратиха гол във вратата на Реал.

Единственото попадение в срещата дойде в 55-ата минута, когато Иско центрира добре след атака по левия фланг, а Карим Бензема надскочи защитата на Гранада и с глава вкара топката в мрежата.

Ейбар – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Атлетико (Мадрид)
19.09.15
23:00 ч.
Реал Сосиедад – Еспаньол
Баланс: 130 мача, 51 победи за Реал Сосиедад, 34 равенства, 45 победи за Еспаньол
20.09.15
13:00 ч.
Севиля – Селта (ТВ +)
Баланс: 86 мача, 39 победи за Севиля, 13 равенства, 34 победи за Селта
20.09.15
17:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Спортинг (Хихон)
Баланс: 34 мача, 15 победи за Депортиво (Ла Коруня), 11 равенства, 8 победи за Спортинг (Хихон)
20.09.15
19:15 ч.
Виляреал – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 30 мача, 14 победи за Виляреал, 8 равенства, 8 победи за Атлетик (Билбао)