Шампионът в Лига Европа Севиля продължава без победа от началото на сезона в Примера дивисион. В мач от 4 кръг андалусийският тим записа домакинско поражение с 1:2 от Селта. Гостите от Виго завършиха с човек по-малко.

Нолито даде аванс на Селта в 15-ата минута, когато влезе в наказателното поле, освободи си пространство и стреля точно във вратата на Серхио Рико. Десет минути по-късно Даниел Вас удвои аванса на гостите с удар от наказателното поле.

Фернандо Йоренте вкара почетното попадение за Севиля в 54-ата минута, когато с глава засече центриране на Мариано отдясно. В добавеното време на мача Селта остана с човек по-малко, тъй като Джони получи втори жълт картон.

С този успех Селта излезе на второ място в класирането на Примера дивисион с 10 точки, колкото има и Реал (Мадрид), но „белият балет“ е с по-добра голова разлика. Севиля е на предпоследното място с две точки.

Ейбар – Атлетико (Мадрид) 0:2
0:1 Анхел Кореа (62), 0:2 Фернандо Торес (77)
19.09.15
23:00 ч.
Реал Сосиедад – Еспаньол 2:3
1:0 Иманол Агирече (20), 1:1 Херард Морено (44-дузпа), 1:2 Енцо Роко (71), 2:2 Жонатас (86), 2:3 Ернан Перес (90)
20.09.15
13:00 ч.
Севиля – Селта 1:2
0:1 Нолито (15), 0:2 Даниел Вос (26), 1:2 Фернандо Йоренте (54)
20.09.15
17:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Спортинг (Хихон)
Баланс: 34 мача, 15 победи за Депортиво (Ла Коруня), 11 равенства, 8 победи за Спортинг (Хихон)
20.09.15
19:15 ч.
Виляреал – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 30 мача, 14 победи за Виляреал, 8 равенства, 8 победи за Атлетик (Билбао)