Арсенал спечели с класическото 3:0 при визитата си на Уотфорд в среща от деветия кръг на английската Висша лига и изпревари Манчестър Юнайтед на второто място във временното класиране.

„Артилеристите” имаха инициативата през целия мач, но през първото полувреме не успяха да стигнат до попадение във вратата на „стършелите”.

След почивката Алексис Санчес (62) даде преднина на гостите след пас на Месут Йозил, който асистира и за попадението на Оливие Жиру (68). Уелският национал Аарън Рамзи (74) сложи окончателно точка на спора след подаване на Белерин.

С успеха си „топчиите” събраха 19 точки и заради по-добрата си голова разлика изпревариха Манчестър Юнайтед на втората позиция. Лидер е Манчестър Сити с 21 точки, а Уотфорд заема 14-а позиция с 10 точки.

Челси - Астън Вила 2:0
1:0 Диего Коста (34), 2:0 Алан Хътън (54-автогол)
17.10.15
17:00 ч.
Манчестър Сити - Борнемут 5:1
1:0 Рахийм Стърлинг (7), 2:0 Вилфрид Бони (11), 2:1 Глен Мъри (22), 3:1 Рахийм Стърлинг (29), 4:1 Рахийм Стърлинг (45), 5:1 Вилфрид Бони (89)
17.10.15
17:00 ч.
Саутхемптън - Лестър 2:2
1:0 Хосе Фонте (21), 2:0 Върджил ван Дайк (37), 2:1 Джейми Варди (66), 2:0 Джейми Варди (90)
17.10.15
17:00 ч.
Евертън - Манчестър Юнайтед 0:3
0:1 Морган Шнайдерлин (18), 0:2 Андер Ерера (22), 0:3 Уейн Рууни (62)
Кристъл Палас - Уест Хям 1:3
0:1 Карл Дженкинсън (22), 1:1 Йоан Кабай (25-дузпа), 1:2 Мануел Лансини (88), 1:3 Димитри Пайе (90)