Интер победи Болоня с 1:0 като гост в мач от 10-ия кръг на италианската Серия „А”. По този начин „нерадзурите” прекъснаха черна серия от 4 мача без успех - загуба и три равенства.

Тимът на Роберто Манчини беше по-добрият на терена и заслужено се добра до трите точки. По-чистите положения се откриха пред гостите. В 29-та минута Иван Перишич стреля опасно с глава, но топката премина на сантиметри встрани вратата на Да Коста. След това добри ситуации пропиляха Адем Ляич и Марсело Брозович.

След час игра обаче „нерадзурите” останаха с 10 души на терена, след като Фелипе Мело бе изгонен за втори жълт картон. Само 7 минути по-късно Брозович с дълъг пас намери Ляич, който комбинира Мауро Икарди. Аржентинският нападател хладнокръвно опъна мрежата за 0:1.

В добавеното време Матиа Дестро можеше да изравни резултата, но стражът на Интер Самир Ханданович спаси.

Интер вече е лидер във временното класиране с 21 точки, Болоня е 18-и с 6 т.