Атлетико (Мадрид) пропусна възможността да оглави класирането в Примера, след като стигна само до 1:1 като гост на Депортиво Ла Коруня. "дюшекчиите" изпуснаха успеха след груба грешка в защита, която позволи да се стигне до изравнително попадение.

"Дюшекчиите" изиграха силно първо полувреме, в което създадоха няколко чисти положения пред вратата на Депортиво, но вкараха само един гол. В 34-ата минута бранителите на Ла Коруня не изчистиха топката след поредния пробив на Ферейра Караско и тя попадна на крака на Тиаго Мендеш, който с плътен удар по земята откри резултата.

Играчите на Диего Симеоне пропиляха още няколко възможности, а веднъж и гредата спаси домакините.

Противно на логиката Депортиво стигна до изравнителен гол и успя да измъкне точката. Попадението падна след груба грешка на бранител на Атлетико, който позволи топката да му бъде отнета в собственото му наказателно поле. Лукас Перес я отрадна, излъга вратаря и вкара за крайното 1:1.

Атлетико пропусна възможността да излезе поне временно начело в Примера. Тимът събра 20 точки и е на трета позиция, с точка по-малко от Реал и Барселона.