Лион вече е втори във временното класиране на френската Лига 1. „Хлапетата” биха Троа с 1:0 като гости в мач от 12-ия кръг на първенството. Единственото попадение заби Клаудио Бовю от дузпа в 78-ата минута. Домакините играха през по-голямата част от срещата с 10 души, след като Корентен Жеан получи червен картон още в 36-ата минута. С успеха Лион събра 22 точки, а лидерът ПСЖ е с 32.

Сент Етиен взе класически успех над Реймс с 3:0. Разписаха се Роберт Берич (63), Принс Онианге (68-автогол) и Валентин Езерич (83). Бастия се наложи над Каен с 1:0 след гол на Садио Диало през първото полувреме.

Гинган и Лориен завършиха 2:2. Гол в добавеното време на Бенджамин Муканджо донесе точката на гостите в мач с два червени картона, по един за двата тима. Уарис (42) от Лориен и Санкаре (45) от домакините бяха изгонени.

Тулуза остана с равни точки с Монпелие, след като двата тима, застрашени от изпадане, завършиха 1:1 на „Мунисипал”. Жером Лусион откри за гостите в 36-ата минута, но Зинедин Мачах изравни само 3 по-късно.

Дубъл на Мохамед Ларби (44,68) донесоха победата на Газелек Аячо над Бордо.