Нюкасъл записа първата си победа като гост за сезона и общо втора за този шампионат, след като в мач от 12 кръг на Висшата лига се наложи с 1:0 над Борнемут.

Айсе Перес вкара единствения гол в мача в 27-ата минута. Това беше и единственият точен изстрел на „свраките“ към вратата на Адам Федеричи през първата част.

Резултатът е разочароващ за „черешките“, които доминираха на терена, но срещнаха непробиваемия вратар на гостите Роб Елиът.

Борнемут, който няма победа вече шести пореден мач в първенството и загуби последните си четири срещи, се срина в зоната на изпадащите. Нюкасъл пък напусна дъното на класирането и вече е 16-и с 10 точки.

Съндърланд – Саутхемптън
Баланс: 52 мача, 17 победи за Съндърланд, 13 равенства, 22 победи за Саутхемптън
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Уест Бромич (Диема Спорт 2)
Баланс: 118 мача, 51 победи за Манчестър Юнайтед, 28 равенства, 39 победи за Уест Бромич
07.11.15
19:30 ч.
Сток Сити – Челси (Диема Спорт 2)
Баланс: 82 мача, 23 победи за Сток Сити, 18 равенства, 41 победи за Челси
08.11.15
15:30 ч.
Астън Вила – Манчестър Сити (Диема Спорт)
Баланс: 152 мача, 52 победи за Астън Вила, 38 равенства, 62 победи за Манчестър Сити