Александър Овечкин стана най-резултатният руснак в историята на НХЛ. Той се разписа в редовното време и при дузпите за победата на Вашингтон Кепитълс с 3:2 след дузпи над Торонто Мейпъл Лийфс.

Даниел Уиник даде аванс на „кленовите листа“ само 2:36 минути след началото на мача, но Овечкин изравни в началото на втората част. Това беше неговото 483-о попадение в НХЛ, с което изравни Сергей Фьодоров от първото място на класацията на най-резултатните руснаци в лигата. Със следващото си попадение Александър Овечкин ще излезе еднолично на първо място.

Джеймс ван Риймсдайк върна аванса на Торонто в средата на третия период, а само осем секунди преди края Никлас Бекстрьом отново изравни за Кепитълс.

Овечкин единствен беше точен при дузпите. За неговия отбор пропуски направиха Ти Джей Ожи, Евгени Кузнецов и Бекстрьом, а за Мейпъл Лийфс в своите опити се провалиха Пиер-Александър Паренто, Тайлър Бозак, Джефри Лопул и Назим Кадри.