Филаделфия 76-ърс върви уверено към изравняване на рекорда за най-много поредни загуби от началото на сезон в НБА. Тимът на Брет Браун допусна обрат и отстъпи с 91:96 на Маями Хийт.

Така 76-ърс загуби и 14-те си мача от началото на шампионата. Рекордът за най-много поражения в началото на един сезон се държи от Ню Джърси Нетс – 18 загуба през 2009 г.

Филаделфия изглежда щеше да прекъсне черната серия, тъй като на почивката имаше аванс от 15 точки, но Маями направи много силно второ полувреме. По този начин 76-ърс няма победа вече 24 поредни мача. Последният успех на тима беше на 25 март срещу Денвър.

Кевин Лав вкара 25 точки и овладя 11 борби за Кливланд Кавалиърс при победата със 109:97 над Атланта Хоукс в повторение на финала на Източната Конференция през миналия сезон.

Каухи Леонард вкара 19 точки, а Тони Паркър добави 18 при успеха на Сан Антонио Спърс с 92:82 над Мемфис Гризлис. Мачът беше решен в последната минута, когато „шпорите“ вкара шест точки срещу само две на Мемфис.