Кристъл Палас загуби сензационно от аутсайдера Съндърланд с 0:1 у дома в последен мач от 13-ия кръг на английската Висша лига. Единственото попадение заби Джърмейн Дефо. В 80-ата минута ветеранът (33) се възползва от асистенция на Джоунс и прониза вратаря Хенеси за 0:1. За гола вина носят Скот Дан и уелският страж на домакините, които сбъркаха детински.

В 49-ата минута удар на Коатес от гостите беше изчистен от голлинията от защитник на Палас. Четвърт час преди края пък Хенеси отрази опасен шут на Ленс.

Преди първия съдийски сигнал на „Селхърст Парк” стадионът беше огласен от „Марсилезата”. С това организаторите почетоха жертвите от терористичните актове в Париж от 13 ноември. Моментът бе по-емоционален за френските футболисти от двата отбора - Йоан Кабай и Юнес Кабул.

С това поражение "орлите" от Лондон остават 10-и във временното класиране с 19 точки. "Черните котки" пък са 18-и в опасната зона само 9 т. Зад тях са опашкарите Борнемут (9) и Астън Вила (5).

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ
21.11.15
14:45 ч.
Уотфорд - Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Мемфис Депай (11), 1:1 Трой Дийни (86-дузпа), 1:2 Бастиан Швайнщайгер (90)
21.11.15
17:00 ч.
Уест Бромич - Арсенал 2:1
0:1 Оливие Жиру (28), 1:1 Джейм Морисън (35), 2:1 Микел Артета (40)
21.11.15
17:00 ч.
Евертън - Астън Вила 4:0
1:0 Рос Баркли (17), 2:0 Ромелу Лукаку (28), 3:0 Рос Баркли (42), 4:0 Ромелу Лукаку (59)
21.11.15
17:00 ч.
Суонзи - Борнемут 2:2
0:1 Джошуа Кинг (10), 0:2 Дан Гослинг (26), 1:2 Андре Айю (28), 2:2 Джонджо Шелви (39-дузпа)
21.11.15
17:00 ч.
Нюкасъл - Лестър 0:3
0:1 Джейми Варди (45), 0:2 Леонардо Уйоа (62), 0:3 Шинджи Оказаки (83)
Манчестър Сити - Ливърпул 1:4
0:1 Елиаким Мангала (8-автогол), 0:2 Филипе Коутиньо (23), 0:3 Роберто Фирмино (32), 1:3 Серхио Агуеро (44), 1:4 Мартин Шкъртел (81)
22.11.15
18:00 ч.
Тотнъм - Уест Хям 4:1
1:0 Кейн (25), 2:0 Алдервейрелд (33), 3:0 Кейн (50), 4:0 Уолкър (84), 4:1 Лансини (87)