Ювентус спечели дербито от 15-ия кръг на италианската Серия "А". Старата госпожа" се наложи при гостуването си на Лацио с 2:0 и се изравни по точки с петия във временното класиране - Рома. Двата тима имат по 27 точки.

Срещата на „Олимпико” започна нещастно за домакините. Още в 7-ата минута те получиха гол в своята врата. Алекс Сандро проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Маурисио изчисти лошо. Топката попадна в Пауло Дибала, който стреля. След рикошет в крака на Сантяго Джентилети топката се спря в мрежата за 0:1.

В 32-ата минута резултатът стана 0:2. Много активният Дибала овладя пас пред пеналта от Марио Манджукич и с красиво изпълнение препарира Федерико Маркети. За аржентинеца това беше седмо попадение от началото на сезона. Младокът има и 3 асистенции.

"Орлите" не са печелили дербито от декември 2003 г. След това балансът е 16-6-0 в полза на "бианконерите". Това беше пета поредна победа в първенството за Юве, такава серия тимът на Алегри не беше правил от октомври 2014 г.

Лацио пък продължава с кошмарното си представяне– пет загуби и едно равенство за последните шест срещи и заема 10-а позиция с 19 т.

Лацио: Маркети, Раду, Джентилети, Маурисио, Баста, Билия, Пароло, Милинкович-Савич (69-Матри), Кишна (46-Кейта), Кандрева (46-Фелипе Андерсон), Клозе
Треньор: Стефано Пиоло

Ювентус: Буфон, Киелини, Бонучи, Бардзали, Лихтщайнер, Стураро, Асамоа (68-Евра), Маркизио, Сандро, Дибала (80-Куадрадо), Манджукич (82-Мората)
Треньор: Макс Алегри

Рим, стадион: „Олимпико”
Съдия: Лука Банти
Жълти картони: Джентилети, Маурисио, Раду, Пароло, Клозе (Лацио); Манджукич, Сандро, Евра (Ювентус)