Лидерът в английската Висша лига Манчестър Сити загуби с 0:2 гостуването си на Сток Сити в двубой от 15-ия кръг на шампионата.

"Грънчарите" удариха гостите от Манчестър с две попадения в първите 15 минути, като двата гола бяха дело на Марко Арнаутович (7' и 15'), а асистент на два пъти бе Джердан Шакири. Нападателят на "гражданите" Арнаутович освен това пропусна да блесне с хеттрик, но удари греда.

Манчестър Сити допусна четвърта загуба в първенството и може да отстъпи първата позиция при равенство или победа на Лестър срещу Суонзи по-късно днес. Сток Сити пък се укрепи в средата на класирането с три победи, равенство и загуба в последните пет мача в шампионата.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
05.12.15
14:45 ч.
Сток Сити – Манчестър Сити 2:0
1:0 Марко Арнаутович (7), 2:0 Марко Арнаутович (15)
05.12.15
17:00 ч.
Саутхемптън – Астън Вила
Баланс: 66 мача, 21 победи за Саутхемптън, 20 равенства, 25 победи за Астън Вила
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Уест Хям (Диема Спорт 2)
Баланс: 118 мача, 56 победи за Манчестър Юнайтед, 25 равенства, 37 победи за Уест Хям