Малага прекъсна серията си от шест поредни мача без победа във всички турнири, след като се наложи с 2:1 след обрат като гост на Райо Валекано в мач от 15 кръг на Примера дивисион.

Хави Гера даде аванс на домакините още в шестата минута, когато с диагонален удар стреля край вратаря Карлос Камени след асистенция на Пабло Ернандес.

Чарлс изравни в 59-ата минута, когато в наказателното поле получи пас от Хуан Карлос, успя да се обърне и да стреля в долния десен ъгъл на вратата на Йоел.

Хърватският национал Дуйе Чоп донесе победата на андалусийския тим, когато три минути преди края на точката на дузпата получи пас от пробилия отляво Хуан Карлос и стреля точно в мрежата.

Успехът позволи на Малага да събере актив от 14 точки и да напусне зоната на изпадащите заради по-добра голова разлика от 18-ия в класирането Райо Валекано, който има същия точков актив и записа трета поредна загуба.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 15 КРЪГ
11.12.15
21:30 ч.
Хетафе – Реал Сосиедад 1:1
1:0 Пабло Сарабия (47), 1:1 Иманол Агирече (68)
12.12.15
17:00 ч.
Барселона – Депортиво (Ла Коруня) 2:2
1:0 Лионел Меси (39), 2:0 Иван Ракитич (62), 2:1 Лукас Перес (77), 2:2 Алекс Бергантиньос (86)
Леванте – Гранада 1:2
0:1 Адалберто Пеняранда (50), 1:1 Симао Жуниор (66), 1:2 Адалберто Пеняранда (88)
12.12.15
21:30 ч.
Севиля – Спортинг (Хихон) 2:0
1:0 Кевин Гамейро (75-дузпа), 2:0 Кевин Гамейро (80)
Райо Валекано – Малага 1:2
1:0 Хави Гера (6), 1:1 Чарлс (59), 1:2 Дуйе Чоп (87)
13.12.15
17:00 ч.
Ейбар – Валенсия (F+)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Валенсия
13.12.15
19:15 ч.
Атлетико (Мадрид) – Атлетик (Билбао) (F+Sport+ HD)
Баланс: 156 мача, 68 победи за Атлетико (Мадрид), 28 равенства, 60 победи за Атлетик (Билбао)