Ейбар се класира драматично за осминафиналите в турнира за Купата на краля. Тимът беше загуби от Понферадина с 0:3 като гост в първата среща, но се наложи на реванша с 4:0  ипродължи в следващата фаза.

Всичко започна перфектно за домакините, след като съперникът остана с човек по-малко още в 30-ата минута след червен картон на Хесус Берокал. Секунди преди почивката Борха Бастон откри резултата, а в 62-ата Серхи покачи на 2:0. Симоне Верди в 73-ата беше точен за 3:0. Крайното 4:0 оформи Микел Аруабарена от дузпа в 85-ата минута.

В драма пък Хетафе напусна турнира. Домакините водеха на Райо Валекано с 3:0, а бяха загубили в първия мач с 0:2. Разписаха се Педро Леон (8), Сантяго Верджини (22) и Алваро Васкес (31). Футболистите на Хетафе вече се виждаха в следващия кръг, но бяха огорчени от Алхасан Бангура в 52-ата минута и напред продължиха „пчеличките” с обр резултат 3:3, но повече вкарани голове на чужд терен.