Севиля победи с 2:1 Малага в мач от 20 кръг на Примера дивисион. Кевин Гамейро реализира две попадения за "бяло-червените" (40, 42), а Шарлиз се разписа в 71-ата минута. Висенте Ибора (83-Севиля) и Артур Бока (92-Малага) получиха червени картони. С успеха тимът на Унай Емери е на пето място, но на седем точки зад четвъртия Виляреал, който има и мач по-малко.

В 40-ата минута Адил Рами изрита топката от фаул, тя прелетя 60 метра, а Гамейро с първото докосване прехвърли технично вратаря Камени за 1:0. Само две минути след това Гамейро удвои резултата. Витоло напредна отдясно и центрира към нападателя за втория му гол. Шарлиз изпусна първата добра възможност за втората част, след като Рико спаси в 52-ата минута. В 71-ата минута нападателят обаче се поправи, връщайки един гол за Малага. В рамките само на три минути между 80-ата и 83-ата Висенте Ибора си изкара два жълти картона, като вторият дойде след грубо нарушение срещу Начо Камачо. В 92-ата минута и Артур Бока от Малага получи втори жълт картон заради удар с лакът в лицето.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 20 КРЪГ
16.01.16
17:00 ч.
Севиля - Малага 2:1
1:0 Гамейро (40), 2:0 Гамейро (42), 2:1 Шарлиз (72)
Реал Сосиедад - Депортиво Ла Коруня
Баланс: 73 мача, 23 победи за Реал Сосиедад, 22 равенства, 28 победи за Депортиво Ла Коруня
17.01.16
13:00 ч.
Валенсия - Райо Валекано
Баланс: 41 мача, 26 победи за Валенсия, 8 равенства, 7 победи за Райо Валекано
17.01.16
17:00 ч.
Реал (Мадрид) - Спортинг (Хихон) (Спорт + HD)
Баланс: 102 мача, 58 победи за Реал (Мадрид), 27 равенства, 17 победи за Спортинг (Хихон)
1701.16
19:15 ч.
Хетафе - Еспаньол
Баланс: 27 мача, 9 победи за Хетафе, 7 равенства, 11 победи за Еспаньол
17.01.16
19:15 ч.
Лас Палмас - Атлетико (Мадрид) (Спорт + HD/Филм+)
Баланс: 78 мача, 17 победи за Лас Палмас, 21 равенства, 40 победи за Атлетико (Мадрид)
17.01.16
21:30 ч.
Барселона - Атлетик Билбао (Спорт + HD)
Баланс: 214 мача, 105 победи за Барселона, 36 равенства, 73 победи за Атлетик Билбао