Атлетико (Мадрид) спечели с класическия резултат 3:0 при визитата си на Лас Палмас в среща от 20-ия кръг в Примера дивисион. „Дюшекчиите” ще останат лидери във временното класиране, независимо от това дали Барселона, чийто тим е с два мача по-малко, ще победи Атлетик (Билбао) в мача си от този кръг.

Филипе Луис (17) вкара първия гол за гостите на стадион „Гран Канария” след подаване на Хуанфран. До края на първата част други попадения не бяха реализирани.

След почивката пък Антоан Гризман (68, 89) отново демонстрира, че се намира в страхотна форма, реализирайки две попадения. Френският национал оформи крайния резултат след подавания на Коке.

С четвъртата си поредна победа за първенство Атлетико (Мадрид) събра 47 точки и остава на върха във временното класиране с аванс от 4 точки пред градския съперник Реал и 5 пред Барселона. Каталунците обаче са с две срещи по-малко на сметката си и ако ги спечелят, ще станат лидери в таблицата.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 20 КРЪГ
16.01.16
17:00 ч.
Севиля - Малага 2:1
1:0 Гамейро (40), 2:0 Гамейро (42), 2:1 Шарлиз (72)
16.01.16
19:15 ч.
Селта - Леванте 4:3
1:0 Джон Гуидети (35), 2:0 Джон Гуидети (41), 3:0 Яго Аспас (57), 3:1 Дейверсон (63), 3:2 Педро Лопес (66), 4:2 Фабиан Ореляна (84), 4:3 Хосе Марелес (89)
Валенсия - Райо Валекано 2:2
0:1 Хосабед (15), 1:1 Негредо (55), 1:2 Йоренте (69), 2:2 Алкасер (88)
17.01.16
17:00 ч.
Реал (Мадрид) - Спортинг (Хихон) 5:1
1:0 Бейл (7), 2:0 Роналдо (9), 3:0 Бензема (12), 4:0 Роналдо (18), 5:0 Бензема (41), 5:1 Лопес (62)
1701.16
19:15 ч.
Хетафе - Еспаньол 3:1
0:1 Ернан Перес (26), 1:1 Педро Леон (29), 2:1 Пабло Сарабия (37), 3:1 Мои Гомес (90+4)
17.01.16
19:15 ч.
Лас Палмас - Атлетико (Мадрид) 0:3
0:1 Филипе Луис (17), 0:2 Антоан Гризман (68), 0:3 Антоан Гризман (89)
17.01.16
21:30 ч.
Барселона - Атлетик Билбао (Спорт + HD)
Баланс: 214 мача, 105 победи за Барселона, 36 равенства, 73 победи за Атлетик Билбао