Марк Уебър спечели първата си победа във Формула 1, след като триумфира в Гран При на Германия. Неговият отбор Ред Бул за втори пореден път взе двойна победа, след като Себастиан Фетел финишира втори. Преди това тимът взе първите две места на “Силвърстоун”, където Фетел бе първи, а Уебър втори.

Последното място на подиума взе бразилският пилот на Ферари Фелипе Маса. Четвърти завърши германецът Нико Розберг с Уилямс. След това се наредиха двамата пилоти на Браун GP Дженсън Бътън и Рубенс Барикело. Фернандо Алонсо с Рено и Хейки Ковалайнен с Макларън са останалите, които взеха точки на “Нюрбургринг”.

Уебър стартира от полпозишън, но бе изпреварен още на първия завой от Рубенс Барикело. Австралиецът дори бе наказан с преминаване през питлейна заради сблъсък с бразилеца почти веднага след старта на състезанието. Въпреки това тактиката на Ред Бул се оказа по-успешна и австралиецът и 32-годишният пилот взе своята първа победа в старт № 130 в кариерата си във Формула 1./БЛИЦ