Димитър Бербатов игра на висота 90 минути за Манчестър Юнайтед при категоричната победа като гост с 5:0 над Уигън в мач от третия кръг на Висшата лига. Митко се отчете с феноменален гол и асистенция - първо се разписа в 59-ата минута, а в 65-ата асистира на Рууни за 3:0. Преди това английският национал бе дал преднина на гостите в 56-ата, а в последните минути попадения вкараха още Майкъл Оуен и Нани.http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/45/fullj.3b8f217d178135cfdf7f376355583e65/3b8f217d178135cfdf7f376355583e65-getty-fbl-eng-pr-wigan-man_utd.jpg

Вкараният гол във вратата на Уигън днес е първи за Бербо с екипа на Манчестър Юнайтед през новия сезон, в който Сър Алекс и момчетата му бранят титлата си.

Преди дни Митко и съотборниците му се изложиха срещу Бърнли, губейки изненадващо с 0:1, но днес демонстрираха завидно самочувствие и сгазиха Уигън.

И петте попадения във вратата на домакините паднаха след почивката. Головата фиеста за Юнайтед подхвана Уейн Рууни в 54-ата минута, когато реализира с глава след центриране на преминалия от Уигън на "Олд Трафорд" това лято Антонио Валенсия - 1:0. Това бе попадение номер 100 за Рууни с екипа на "червените дяволи". http://cache.daylife.com/imageserve/0bD5akR8Mz2fK/610x.jpg

Четири по-късно Митко вкара изключително красив гол. Българинът отигра фамозно ситуацията, след като получи топката от съотборник, копна я елегантно, прехвърли Къркланд, след което нанесе поразяващ удар, пращайки я в мрежата му - 2:0 за Юнайтед.

В тези минути "червените дяволи" се забавляваха на терена, а попаденията във вратата на Уигън не спряха да падат. В 65-ата Бербо асистира на Рууни, който покачи на 3:0, а до края на двубоя с голове се отчетоха още Майкъл Оуен и Нани. Новото попълнение на Юнайтед замени Рууни в 71-ата минута и реализира красиво попадение в 86-ата минута, когато му асистира Нани, подавайки му топката от дълбочина през центъра на защитата на домакините.

Секунди преди последния съдийски сигнал (в 92-ата минута) Нани довърши Уигън и след прецизно изпълнение на пряк свободен удар принуди Къркланд да вади топката за пети път от мрежата си, оформяйки крайното 5:0 за Манчестър Юнайтед. /БЛИЦ

УИГЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:5
0:1 Уейн Рууни (56), 0:2 Димитър Бербатов (58), 0:3 Уейн Рууни (65), 0:4 Майкъл Оуен (86), 0:5 Нани (90+2)

Съставът на Манчестър Юнайтед: 12.Бен Фостър, 2.Гари Невил, 15.Неманя Видич, 23.Джони Еванс (72-22.Джон О`Шей), 3.Патрис Евра, 25.Антонио Валенсия, 24.Дарън Флетчър, 18.Пол Скоулс (72-28.Дарън Гибсън), 17.Нани, 10.Уейн Рууни (71-7.Майкъл Оуен), 9.Димитър Бербатов

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 3 КРЪГ:

Арсенал - Портсмут 4:1
1:0 Абу Диаби (18), 2:0 Абу Диаби (21), 2:1 Юнес Кабул (37), 3:1 Уилям Галас (51), 4:1 Аарън Рамзи (68)

Бирмингам - Сток Сити 0:0

Хъл Сити - Болтън 1:0
1:0 Камел Фати Гилас (61)

Манчестър Сити - Уулвърхемптън 1:0

1:0 Емануел Адебайор (17)

Съндърланд - Блекбърн 2:1
0:1 Гаел Живе (21), 1:1 Кенуайн Джоунс (32), 2:1 Кенуайн Джоунс (53)

Уигън - Манчестър Юнайтед 0:5