Съперникът на ЦСКА в груповата фаза на турнира Лига Европа – Рома загуби у дома дербито срещу Ювентус в мач от 2-ия кръг на Серия “А” с 1:3. Бразилецът Диего бе герой в състава на гостите, след като вкара две попадения, а едно добави сънародникът му Фелипе Мело. Почетният гол за “вълците” от Рим реализира Даниеле де Роси.

Гостите започнаха далеч по-добре двубоя и новото попълнение на “старата госпожа” откри резултата в 25-ата минута. В 63-ата минута отново халфът бе точен за 2:0 след диагонален удар отдясно в наказателното поле.
В 74-ата минута влезлият като резерва в състава на Рома Мирко Вучинич имаше шанс да намали, след като изпревари Канаваро, но ударът му не бе успешен. Само пет минути по-късно домакините имаха ново положение, Де Роси центрира, Буфон изби, но при добавката Тоти не успя да уцели вратата.

В третата минута от добавеното време Фелипе Мело от Юве напредна и мина като на парад през централната двойка бранители на Рома. Без никой да го пресрещне играчът стреля и вкара за 3:1 в долния десен ъгъл на вратата пазена от Жулио Серджо./БЛИЦ

Съставът на Рома: Жулио Сержио, Никола Бурдисо, Йон Арне Рийзе (71 – Мирко Вучинич), Филип Мексес, Марко Касети, Даниеле де Роси, Симоне Перота, Давид Писаро, Родриго Тадей (45 – Макс Тонето), Франческо Тоти, Жереми Менес

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 2 КРЪГ
От неделя
Рома – Ювентус 1:3

От събота
Бари – Болоня 0:0

Милан – Интер 0:4
0:1 Тиаго Мота (29), 0:2 Диего Милито (36-дузпа), 0:3 Майкон (45), 0:4 Деян Станкович (67)