Българката Цветана Пиронкова бързо приключи участието си на US Open, след като не успя да поднесе изненадата и загуби с 3:6, 0:6 от Мария Шарапова, която е шампионка на този турнир от 2006 година.

Така единствената ни представителка в Откритото първенство на САЩ отпадна още в първия кръг. Цвети продължи негативната си серия, след като има едва три победи от май насам.

Срещата започна спокойно като и двете тенисистки лесно печелеха своите сервис-геймове до резултат 2:2. Тогава Шарапова започна да атакува сериозно сервиса на Пиронкова, а това определено разколеба Цвети и така се стигна до първия пробив в срещата в полза на рускинята.http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/ea/fullj.b89cfce25bd7f8063a6f792aeb041616/b89cfce25bd7f8063a6f792aeb041616-getty-83372629mh028_us_open_day_2.jpg

В следващия гейм обаче Маша имаше доста проблеми със затвърждаването на пробива си. Сервисът и изневери на няколко пъти, а и Пиронкова правеше всичко по силите си да се върне в мача. Най-добрата българска ракета успя на пет пъти да стигне до равенсто, но класата на Шарапова си каза думата и тя измъкна гейма за да поведе с 4:2. Доброто представяне на българката в този гейм обаче бързо бе забравено в следващия, когато слабият и сервис позволи на рускинята отново да пробие и да доведе нещата до 5:2.

И точно когато се очакваше Шарапова лесно да затвори сета, последва неочакван срив в нейния сервис и след две двойни грешки и силна защита на Пиронкова, българката успя да върне един пробив и то на нула. При своя сервис обаче Цвети продължи да бъде доста неубедителна, особено при втория си сервис, който тя изпълнява с прекалено ниска скорост, което бе добре дошло за Шарапова и тя затвори сета с нов пробив за 6:3.

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/45/fullj.8f9ba7c25cb7fe294f215564c4044376/8f9ba7c25cb7fe294f215564c4044376-getty-tennis-us_open-sharapova.jpgВторият сет обаче бе изцяло под контрола на рускинята. Тя лесно спечели своя сервис-гейм, а веднага след това записа поредния си пробив за 2:0. Третият гейм отново бе взет от Шарапова без никакъв проблем на нула, а в четвъртия последва нов пробив за 4:0, пише Sportal. В петия гейм Шарапова отново имаше проблем със сервиса и направи няколко двойни грешки, кояте даде възможност на Пиронкова на четири пъти да стигне до равенство. Тя обаче не успя да се възползва от разколебаването на съперничката си, която продължи да диктува събитията на корта и доведе резултата до 5:0. В последния си сервис-гейм Пиронкова отново не успя да затрудни сериозно ретурите на Шарапова. Така рускинята направи шестия си пробив в мача и спечели и срещата след 6:0 във втория сет.

Като цяло мачът бе изцяло доминиран от Шарапова, която видимо показа, че е по-класната състезателка от Пиронкова. Цвети успя да спечели едва 6 уинъра в хода на срещата докато Маша имаше цели 29. Най-голямата разлика между двете обаче бе при точките от втори сервис, където процентът на българката е едва 30, докато рускинята е с 64.

За Пиронкова това бе пета среща на US Open в основната схема, където има само една победа - през 2007-а. /БЛИЦ