Националният отбор на Аржентина претърпя ново поражение в рамките на няколко дни. След като загубиха у дома от Бразилия с 1:3, сега момчетата на Диего Марадона отстъпиха с 0:1 като гости на Парагвай в мач от световните квалификации в зона Южна Америка. Единственото попадение отбеляза нападателят Нелсон Валдес в 29-ата минута. Аржентинците играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като опитният плеймейкър Хуан Себастиан Верон получи втори жълт, респективно червен картон в 54-ата минута.

Парагвай се класира за Мондиал`2010, след като събра 30 точки. В същото време, Аржентина застраши сериозно шансовете си за участие на шампионата на планетата в ЮАР догодина. Възпитаниците на Диего Марадона заемат пето място в класирането, на точка зад четвъртия Еквадор и също на точка пред шестия Уругвай. Първите четири отбора се класират директно за ЮАР, а петият ще играе бараж със завършилия на четвърто място в зона КОНКАКАФ отбор.

Аржентинците рискуват да пропуснат световно първенство за първи път от 40 години./БЛИЦ