Екзекуторът на Левски Дебрецен стартира участието си в груповата фаза на Шампионската лига с минимална загуба 0:1 като гост на Ливърпул. Очакванията бяха унгарците да си тръгнат с пълна кошница от "Анфилд", но това не се случи.

Единственото попадение в срещата от Група "Е" реализира Дирк Кайт в продължението на първото полувреме. Със заслуга за гола бе Фернандо Торес, който отправи силен удар, Вукашин Полексич изби, но топката попадна в краката на Кайт и той реализира.

След почивката така и не падна нов гол, а "мърсисайдци" очевидно не си даваха много зор, за да пазят силите си за Висшата лига. Както е известно, вчера пестеливи победи записаха още Манчестър Юнайтед (1:0 като гост на Бешикташ) и Челси (1:0 срещу Порто в Лондон). /БЛИЦ

Ливърпул - Дебрецен 1:0
1:0 Дирк Кайт (45+1)

Ливърпул: 25.Пепе Рейна, 2.Глен Джонсън, 37.Мартин Щкъртел, 23.Джейми Карагър, 22.Емилиано Инсуа, 15.Йоси Бенаюн (88-20.Хавиер Масчерано), 21.Лукас Лейва, 8.Стивън Джерард, 11.Алберт Риера (80-19.Райън Бабел), 18.Дирк Кайт (90-12.Фабио Аурелио), 9.Фернандо Торес

Дебрецен: 1.Вукашин Полексич, 10.Ласло Боднар, 16.Адам Комлоши, 17.Норберт Месарош, 21.Марсел Фодор, 77.Петер Цвиткович, 6.Луис Рамос (67-86.Жолт Лашко), 30.Золтан Киш, 55.Патер Шакай (79-11.Роберт Фецезин), 4.Леандро, 39.Адамо Кулибали