Дубълът на Пирин се наложи с 4:0 над Черноморец в мач от шестия кръг на първенството на "Б" отборите.

Срещата започна с тотален натиск на "орлетата", който бързо бе увенчан с попадение на Даниел Младенов в 12-ата минута. В 37-ата отново той удвои преднината на домакините - 2:0.

В края на полувремето Зоран Златковски бе изведен по диагонала и с хубав удар от воле направи резултата класически - 3:0.

Втората част отново бе с тотална доминация на "орлетата", които редуваха пропуските пред вратата на гостите от Бургас.

Таиров, Стоянов, Златковски и Кацимерски имаха добри възможности, но отличните намеси на вратаря на Черноморец, както и малшанса не позволиха на нападателите на Пирин да покачат резултата.

Все пак в 85-ата минута падна и четвърто попадение, реализирано отново Златковски, който бе изведен сам срещу вратаря от Кацимерски и реализира за втори път в мача, оформяйки крайното 4:0 за Пирин.

Победата е трета за дубъла на "орлетата" от началото на сезона, а Черноморец записа четвърто поражение. /БЛИЦ