Прекрасен ранен гол на Кристиано Роналдо и попадение на Кака от дузпа през второто полувреме донесоха на Реал (Мадрид) победата с 2:0 над останалия с 10 души Виляреал в мач от 4 кръг на Примера дивисион.

„Жълтата подводница” бе торпилирана още във втората минута, когато Роналдо проби по лявото крило, вряза се навътре и с нисък удар извън наказателното поле реализира петия си гол за 4 мача.

Защитникът на Виляреал Гонсало Родригес бе изгонен 10 минути преди почивката, след като получи втори жълт картон за удар с крак в гръдния кош на Кака. Бразилецът покачи на 2:0 в 73-ата минута, когато Анхел Лопес игра с ръка при центриране на Марсело. Това бе първият гол на Кака в Примера дивисион

С четвъртата си победа за 4 мача Реал (Мадрид) се изравни по точки в челото на класирането с Барселона, който във вторник разгроми Расинг Сантандер с 4:1 след два гола на Лионел Меси и по едно попадение на Златан Ибрахимович и Жерар Пике.

Атлетико (Мадрид) допусна изравнителен гол в 89-ата минута за домакинското 2:2 с Алмерия и след само 2 спечелени точки от 4 мача напрежението върху треньора Абел Ресино се увеличи.

Уругвайският нападател Диего Форлан пропусна дузпа през първото полувреме, преди Алмерия да вземе аванс в 26-ата минута, когато Алберт Крусат проби отляво и центрира към Пабло Пиати.

Клебер Сантана изравни малко след това, а в 56-ата минута Форлан се възползва от грешка в защитата за да даде преднина на Атлетико. Пиати обаче вкара втория си гол в края на мача и отборът на Уго Санчес си тръгна с точка от „Висенте Калдерон”.

Атлетик (Билбао) не успя да вземе четвъртата си победа от началото на сезона, след като допусна загуба с 0:1 при гостуването си на Тенерифе. В четвъртък в последния мач от кръга Спортинг (Хихон) приема Сарагоса./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 4 КРЪГ
От вторник, 22 септември
Севиля – Майорка 2:0
1:0 Скилачи (17), 2:0 Пероти (25)

Расинг Сантандер – Барселона 1:4
0:1 Ибрахимович (20), 0:2 Меси (24), 0:3 Пике (27), 0:4 Меси (63), 1:4 Оскар Серано (72)

От сряда, 23 септември
Еспаньол – Малага 2:1
0:1 Фернандо (28), 1:1 Сахар (55), 2:1 Иван Алонсо (80)

Херес – Депортиво (Ла Коруня) 0:3
0:1 Жука (26), 0:2 Леонардо (71-автогол), 0:3 Рики (78)

Виляреал – Реал (Мадрид) 0:2
0:1 Кристиано Роналдо (2), 0:2 Кака (73-дузпа)

Тенерифе – Атлетик (Билбао) 1:0
1:0 Микел Алонсо (87)

Валядолид – Осасуна 1:2
0:1 Пандиани (25), 1:1 Диего Коща (48), 1:2 Галан (72)

Атлетико (Мадрид) – Алмерия 2:2
0:1 Пиати (26), 1:1 Клебер Сантана (28), 2:1 Форлан (56), 2:2 Пиати (89)

Хетафе – Валенсия 3:1
0:1 Вия (22), 1:1 Ману дел Морал (24), 2:1 Ману дел Морал (38), 3:1 Педро Леон (69)

ПРЕДСТОЯЩИ
В четвъртък, 24 септември
23:00 часа Спортинг (Хихон) – Сарагоса
Баланс: 10 мача, 2 победи за Спортинг (Хихон), 2 равенства, 6 победи за Сарагоса

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите в Примера дивисион.