Българският национал Благой Георгиев се отчете с победна асистенция при победата на Терек с 2:1 над Химки в мач от 24 кръг на руската Премиер лига. Българинът си заработи и жълт картон в течение на двубоя.

Тимът от Грозни откри резултата в 11-минута, когато Ляхиялов си спечели дузпа и сам я реализира. В 82-ата минута Благой Георгиев изведе Тимур Джабраилов, който удвои аванса на гостите, но само три минути по-късно Химки върна едно попадение чрез Юрий Кирилов.

Валентин Илиев не бе в групата на Терек за мача, а Георгиев остана на терена през целия мач. Пълни 90 минути за чеченския тим изигра и бившия играч на ЦСКА Радослав Забавник. Успехът изкачи Терен на осмо място с 33 точки. Химки е на последната 16-а позиция с 10 точки./БЛИЦ

Днес: Ростов – ФК Москва
Утре: Амкар – Спартак (Москва), Локомотив (Москва) – Рубин, ЦСКА (Москва) – Кубан, Зенит – Динамо

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН 47, 2.Спартак (Москва) 43, 3.Зенит 40, 4.ЦСКА (Москва) 39, 5.Локомотив (Москва) 39 и др.