Френският Лион стигна до изненадваща победа над Ливърпул като гост на “Анфилд” с 2:1. Мърсисайдци записаха четвъртата си поредна загуба във всички турнири и са само с три точки в групата си, където Лион води с пълен актив от девет точки. Англичаните бяха без контузените си звезди Фернандо Торес и Глен Джонсън, а още в 25-ата минута изгубиха и капитана си Стивън Джерард също заради травма. Те поведоха в резултата в 41-ата минута чрез Йоси Бенаюн, но с голове на резервите Гоналон в 72-ата и Делгадо в 91-ата гостите от Франция стигнаха до трите точки.

Ливърпул - Лион 1:2
1:0 Бенаюн (41), 1:1 Гоналон (72), 1:2 Делгадо (90+1)

Ливърпул: Рейна, Кели (74 - Шкъртел), Карагър, Агер, Инсуа, Масчерано, Лукаш, Каут, Джерард (25 - Аурелио), Бенаюн (83 - Воронин), Н'Гог

Лион: Лорис, Ревейер, Крис (42 - Гоналон), Тулалан, Сисоко, Макун, Калстрьом, Пянич, Едерсон (61 - Гомис), Гову, Лопес (85 - Делгадо)

Стадион: "Анфийлд" - 41 562 зрители
Съдия:
Ундиано Майенко (Испания)
Жълти картони: Н'Гог (Ливърпул); Крис, Гову, Ревейе (Лион)

Фиорентина записа успех с 4:3 като гост на Дебрецен в другия мач от групата. Цвиткович откри резултата във 2-ата минута за домакините, но Муту изравни в 6-ата, а Джилардино направи 2:1 за Фиорентина в 10-ата. Отново Муту бе точен за 3:1 в 20-ата минута, а Рудолф намали в 28-ата. Варгас доведе нещата до 2:4 в 37-ата минута, а крайното 3:4 оформи Кулибали в 89-ата минута. Домакините обаче нямаха сили да стигнат поне до равенството.

Дебрецен - Фиорентина 3:4
1:0 Цвиткович (2), 1:1 Муту (6), 1:2 Джилардино (10), 1:3 Муту (20), 2:3 Рудолф (28), 2:4 Сантана (37), 3:4 Кулибали (88)

Дебрецен: Полексич, Леандро, Комлоши, Мешарос (30 - Шелеси), Боднар, Цвиткович, Варга, Киш (88 - Лашко), Шакали (57 - Домби), Рудолф, Кулибали

Фиорентина: Фрей, Дайнели (55 - Натали), Паскуал, Гамберини, Комото, Донадел, Дзанети (46 - Монтоливо), Сантана (68 - Йоргенсен), Варгас, Муту, Джилардино

Стадион: "Ференц Пушкаш"