Арсенал не успя да запише трети пореден успех в груповата фаза на Шампионската лига, след като завърши наравно 1:1 с холандския АЗ Алкмаар. Сеск Фабрегас откри резултата в 36-ата минута след отлична триходова комбинация между Аршавин, Ван Перси и него, оставила го сам пред опразнената врата на Ромеро.

В 93-ата минута при поредната изсипана топка в наказателното поле на Арсенал Пеле свали с глава към Мендеш да Силва и той с мощен удар опъна мрежата зад Вито Маноне за крайното 1:1.

Аз Алкмаар - Арсенал 1:1
0:1 Фабрегас (36), 1:1 Мендеш (90+3)

АЗ Алкмаар: Ромеро, Ялиенс, Морено, Да Силва, Шаарс, Мартенс (69 - Ленс), Поулсен, Мойсандер (84 - Бернблум), Ел Хамдауи, Дембеле, Холман (73 - Пеле)

Арсенал: Маноне, Саня, Вермален, Галас, Клиши, Ебуе (82-Рамзи), Диаби, Фабрегас, Сонг, Аршавин, Ван Перси (75-Вела)

Съдия: Хансон
Жълти картони:
Клиши, Ван Перси, Вела (Арсенал)

Олимпиакос надделя над белгийския Стандард (Лиеж) с 2:1. Победното попадение за домакините дойде в последната минута на двубоя и бе дело на Столтидис. Преди почивката Стандард успя да откри чрез Де Камарго в 37-ата минута, но много скоро Митроглу изравни. Загубата на практика превърна гостите в аутсайдер в групата, защото са последни в класирането само с 1 точка.

Олимпиакос - Стандард (Лиеж) 2:1
0:1 Де Камарго (73), 1:1 Митроглу (43), 2:1 Столтидис (90)

Олимпиакос: Никополидис, Жевлаков, Пападопулос, Мелберг, Р. Браво, Мареска, Дуду, Галети, О. Гонзалес, Заири, Митроглу

Стандард: Болат, Камозато, Сар, Фелипе, Р. Роча, Витцел, Мангала, Далма, Де Камарго, Йованович, Мбокани

Съдия: Педро Проенса (Португалия)
Стадион: "Караискакис", Пирея
Жълти картони: Мелберг (Олимпиакос); Мангала (Стандард)