Румънският шампион Униреа (Урзичени) постигна първа победа в група “G” на Шампионската лига, след като разби с 4:1 като гост шотландския Глазгоу Рейнджърс. Три от попаденията в мача дойдоха след автоголове - един във вратата на Униреа и два в тази на Рейнджърс.

Мачът започна по възможно най-добрият начин за домакините и те откриха резултата още във 2-ата минута. Жером Ротен центрира от корнер към Педро Мендеш, който стреля към вратата, ударът му се отби в Рикардо Вилана и прехвърли вратарят Тудор. В 32-ата минута Пабло Брандан се измъкна по лявото крило и подаде на чиста позиция на Мариуш Биласку, който без проблеми изравни. Малко по-късно домакините получиха право да изпълнаят дузпа за игра с ръка на Фернандеш, но Тудор спаси удара на Дейвис.

В 49-ата минута Лафърти отклони удар на Фернандес и топката влезе във вратата на Макгрегър за 2:1 в полза на Униреа. Малко по-късно Маккълък повтори упражнението за 3:1 в полза на Униреа, а Брандан от пряк-свободен удар оформи крайният резултат в 65-ата минута.

Глазгоу Рейнджърс - Униреа 1:4
1:0 Вилана (2-а), 1:1 Биласко (32), 1:2 Лафърти (49-а), 1:3 Маккълък (59-а), 1:4 Брандан (65)

Рейнджърс: Макгрегър, Папач, Уиър, Маккълък, Уитъкър, Нейсмит, Мендеш (46- Лафърти), Томсън, Дайвис, Ротен (66 - Ново), Милър

Униреа: Тудор, Галмас, Мафтей, Фернандеш, Нику (19- Онофраш), Вилана, Апостол, Брандан, Балан (75 - Фрунза), Варга (8 9- Падурецу), Биласко

Съдия: Ерик Браамхаар
Стадион: "Айброкс"
Жълти картони: Нейсмит (Г); Вилана, Брандан (У)

Испанският Севиля е много близо до класиране за 1/8-финалите на Шампионската лига, след като записа трета поредна победа. Този път тимът от Примера би германския Щутгарт с 3:1 като гост. С два гола се отчете бранителят Себастиен Скилачи, а един вкара Хесус Навас. За домакините почетното попадение отбеляза Елсон.

Щутгарт - Севиля 1:3
0:1 Скилачи (23), 0:2 Хесус Навас (55), 0:3 Скилачи (72), 1:3 Елсон (74)

Щутгарт: Леман, Бока, Буларуз, Ташчи, Осорио, Кедира, Траш (69- Хитцълшпергер), Кузманович, Хлеб (69- Елсон), Шибер, Какау (69- Погребняк)

Севиля: Варас, Санчес, Скилачи, Драгутинович, Наваро, Лоло, Закора, Навас, Адриано (37 - Пероти), Кануте (94 - Коне), Луиш Фабиано (46 - Душер)

Съдия: Питър Винк
Стадион: Мерцедес-Бенц-Арена
Жълти картони: Ташчи (Щ); Душер, Наваро, Драготинович (С)