Литекс измести Локо (Сф) от третото място в класирането с победа (1:0) в директния двубой в София. Единственото попадение вкара бразилецът Том в 41-ата минута.

Това е първа загуба за столичния тим в последните осем мача. “Оранжевите” вече седем мача не познават вкуса на поражението и се представят доста добре под ръководството на Ангел Червенков, който замени Станимир Стоилов.

Литекс игра по-добре и създаде повече положения. Голът падна в 41-ата минута, когато Дока пусна хубав пас в наказателното поле, Нифлор и Янев се дръпнаха и Том прати топката покрай Галев за 1:0./БЛИЦ

ЛОКО (Сф) – ЛИТЕКС 0:1
0:1 Том (41)

Локо: Валентин Галев, Иван Бандаловски, Дарко Савич, Иван Пасков, Кристиан Добрев, Христо Златински (46 -Атанасов), Калоян Караджинов (46 - Балдовалиев), Светослав Дяков, Виктор Шпишич, Марчо Дафчев (74 - Горанов), Мартин Камбуров

Литекс: Урош Голубович, Александър Барт, Михаил Венков, Христо Янев (90 - Св. Тодоров), Том, Сандриньо, Дока, Нифлор (82 - Саидходжа), Пламен Николов, Небойша Йеленкович, Радостин Кишишев

Стадион: “Локомотив”
Съдия: Христо Ристосков
Жълти картони:
Балдовалиев (Локо), Барт, Том, Йеленкович (Лит)

Срещата по минути!

1 - Начало на мача
3 - Янев центрира, Нифлор стреля, но в аут
5 - Добра игра на Нифлор в защита. Дафчев центрира добре, но френският нападател на Литекс изби от крака на Пасков
7 - Засада на Дока, играчите на Литекс протестират
11 - Кишишев стреля силно, но неточно
15 - Два последователни удара на Литекс, домакините се справят
22 - Пропуск на Венков. Защитникът получи хубав пас от Нифлор, но вместо да бие във вратата, позволи на играч на домакините да избие
25 - Удар на Барт, топката рикошира в гърба на бранител
28 - Греда за Литекс след удар на Дока
32 - Нифлор опитва да изведе Дока с хитър пас, но бранител пресича паса
40 - Страхотно воле на Златински, Голубович с мъка лови
41 - ГОООЛ! 1:0 за Литекс с гол на Том. Дока пусна хубав пас, Нифлор и Янев се дръпнаха и Том прати топката покрай Галев за 1:0