Тотнъм допусна домакинска издънка, след като загуби от Сток Сити с 0:1 в мач от 10-ия кръг на английската Висша лига. Единственото попадение за гостите реализира Глен Уилън в 86-ата минута. Възпитаниците на Хари Реднап пропуснаха отлична възможност да се изравнят по точки на върха в класирането на Висшата лига с Манчестър Юнайтед. Четири минути преди края на двубоя Рикардо Фулър преодоля Беноа Асу-Екото отдясно, върна към Глен Уилън, който с хубав диагонален удар прати топката покрай плонжа на Аурелио Гомеш и донесе победата на своя тим. Домакините изпуснаха няколко положения пред вратата на Сьоренсен, но така и не успяха сериозно да заплашат датския страж на съперника./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
Днес (24 октомври)

Уулвърхемптън – Астън Вила (Диема) 1:1
0:1 Агбонлахор (79), 1:1 Ебанкс-Блейк (83-д)

Бирмингам Сити – Съндърланд 2:1
1:0 Риджуел (37), 2:0 Макфадън (48), 2:1 Дан (82-авт)

Бърнли – Уигън 1:3
1:0 Флетчър (4), 1:1 Родайега (11), 1:2 Родайега (52), 1:3 Бойс (76)

Баланс: 132 мача, 34 победи за Болтън, 30 равенства, 68 победи за Евертън

16:00 часа Ливърпул – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 152 мача, 51 победи за Ливърпул, 43 равенства, 58 победи за Манчестър Юнайтед

17:00 часа Манчестър Сити – Фулъм (Диема 2)
Баланс: 38 мача, 21 победи за Манчестър Сити, 12 равенства, 15 победи за Фулъм

18:15 часа Уест Хям – Арсенал (Диема)
Баланс: 104 мача, 27 победи за Уест Хям, 31 равенства, 46 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.