Челси нямаше никакви проблеми срещу Блекбърн и постигна разгромна победа с 5:0 при домакинството си от десетия кръг на Премиършип. По този начин лондончани изместиха Манчестър Найтед от върха в класирането. “Червените дяволи” гостуват утре на Ливърпул в дербито на кръга.

Челси поведе още в 20-ата минута, когато Анелка центрира в наказателното поле на Блекбърн към Дидие Дрогба, но Живе в опит да пресече топката я прати неспасяемо във вратата на Пол Робинсън.

В 48-ата минута Есиен подаде към Дрогба, който намери на точката на дузпата Лампард и той не сбърка за 2:0. Само четири минути по-късно в 52-ата Есиен препарира Робинсън с удар от около 30 метра.

В 58-ата минута Дрогба открадна топката от Нелсън и бранителят на Блекбърн фаулира нападателя на Челси в наказателното поле, а съдията свири дузпа. Лампард бе точен от бялата точка в 59-ата минута и по този начин отбеляза своя втори гол в среащата. Челси стигна до пети гол в срещата в 64-ата минута, когато Дрогба отново направи за смях Нелсън и прати топката в мрежата на Робинсън./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
Днес (24 октомври)

Уулвърхемптън – Астън Вила (Диема) 1:1
0:1 Агбонлахор (79), 1:1 Ебанкс-Блейк (83-д)

Бирмингам Сити – Съндърланд 2:1
1:0 Риджуел (37), 2:0 Макфадън (48), 2:1 Дан (82-авт)

Бърнли – Уигън 1:3
1:0 Флетчър (4), 1:1 Родайега (11), 1:2 Родайега (52), 1:3 Бойс (76)

Хъл Сити – Портсмут 0:0

Тотнъм – Сток Сити 0:1
0:1 Уилън (86)

Челси – Блекбърн 5:0
1:0 Живе (20-авт), 2:0 Лампард (48), 3:0 Есиен (52), 4:0 Лампард (59-д), 5:0 Дрогба (64)

В неделя, 25 октомври

15:30 часа
Болтън – Евертън
Баланс: 132 мача, 34 победи за Болтън, 30 равенства, 68 победи за Евертън

16:00 часа
Ливърпул – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 152 мача, 51 победи за Ливърпул, 43 равенства, 58 победи за Манчестър Юнайтед

17:00 часа