Нападателят на националния отбор Валери Божинов отбеляза поредния си гол с екипа на Парма. "Дуковете" победиха с 3:2 бившия отбор на българина Фиорентина насред Флоренция. Божинов бе титуляр и игра до 63-ата минута.

Домакините поведоха с 1:0 след гол на Алберто Джилардино в 26-ата минута. Гостите от Парма изравниха в 30-ата минута чрез Никола Аморузо. През второто полувреме Парма поведе след гол на Божинов в 52-ата минута. Това бе трето попадение на Валери от началото на сезона.

Фиорентина изравни след нов гол на Джилардино в 62-ата минута. Веднага след това българинът бе заменен от Ланзафаме, който донесе трите точки на Парма в 67-ата минута.

След победата Парма се изкачи на трето място във временното класиране преди останалите мачове от кръга./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 13 КРЪГ
В събота, 21 ноември
Болоня – Интер 1:3
0:1 Диего Милито (22), 1:1 Марсело Салайета (23), 1:2 Марио Балотели (42), 1:3 Естебан Камбиасо (72)

Фиорентина – Парма 2:3