Ливърпул победи Дербецен с 1:0 в мач от Група „Е” на Шампионската лига, но не успя да се класира за осминафиналите на турнира, тъй като в другия мач от потоко Фиорентина се наложи със същия резултат над Олимпик (Лион).

Давид Нгог вкара с глава единствения гол в мача още в четвъртата минута, след като Джейми Карагър бе върнал пред вратата центриране на Аурелио отдясно.

„Червените” имаха още няколко положения за гол, но вратарят на Дебрецен Вукашин Полексич отрази ударите на Нгог в 38-ата минута и на Стивън Джерард в 59-ата.

Един кръг преди приключването на груповата фаза Фиорентина води в Група „Е” с 12 точки пред Олимпик (Лион) с 10. Ливърпул е със седем точки, докато Дебрецен е без актив. На 9 декември „червените” приемат „виолетовите”, докато унгарците гостуват в Лион.

Предзнаменованието, което носи на Ливърпул това отпадане от Шампионската лига, не говори добре за бъдещето на Рафаел Бенитес. Испанецът може скоро да загуби работата си. Последният път, когато „червените” отпаднаха от турнира след груповата фаза, те завършиха на пето място във Висшата лига. Ако това се повтори сега, то мърсисайдци, които и без това не се представят убедително в английското първенство, ще пропуснат участие в най-престижния клубен турнир през другата година./БЛИЦ

Дебрецен – Ливърпул 0:1
0:1 Нгог (4)

Дебрецен:
1.Вукашин Полексич, 10.Ласло Боднар, 24.Мирсад Миядиноски, 17.Норберт Месарош, 21.Марсел Фодор (78-7.Тибор Домби), 30.Золтав Кис, 25.Золтан Селеши, 77.Петер Цвиткович, 86.Жолт Лачко, 55.Петер Сакали (62-39.Адамо Кулибали), 14.Гергели Рудолф

Ливърпул: 25.Пепе Рейна, 2.Глен Джонсън, 23.Джейми Карагър, 5.Даниел Агер, 22.Емилиано Инсуа, 18.Дирк Кайт, 21.Лусаш Лейва, 20.Хавиер Масчерано, 12.Фабио Аурелио (89-38-Андреа Досена), 8.Стивън Джерард (90+2-4.Алберто Акуилани), 24.Давид Нгог (77-15.Йоси Бенаюн)