Дженоа отвя с класическото 3:0 Сампдория в мач от 14-я кръг на Серия "А". Дербито на Генуа завърши с три червени картона, като през цялото време на стадион "Луиджи Ферарис" преобладаваха грубостите и прехвърчаха искри.

Точни за "грифоните" бяха Омар Милането в 10-ата минута от дузпа, Марко Роси в 53-ата и Рафаеле Паладино в 75-ата отново от наказателен удар.

В края на първото полувреме Дженоа остана с човек по-малко, след като Джузепе Биава получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Антонио Касано. След почивката бяха изгонени още Марко Роси от състава на Сампдория в 66-ата минута и Фабрицио Качиаторе от домакините в 88-ата.

С прибавените три точки Дженоа събра 23 и се изкачи на петото място във временното класиране на Серия "А". Сампдория е на четвъртата позиция с 24 точки в актива си. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 14 КРЪГ
От събота, 28 ноември
Удинезе – Ливорно 2:0
1:0 Антонио ди Натале (29), 2:0 Антонио Флоро Флорес (40)

Дженоа – Сампдория 3:0
1:0 Омар Милането (10-дузпа), 2:0 Марко Роси (53), 3:0 Рафаеле Паладино (75-дузпа)