Австрийският Ред Бул Залцбург победи с 2:1 Лацио и се класира за 1/16-финалите на турнира Лига Европа. За следващата фаза на надпреварата се класира и Виляреал, а Лацио и Левски отпадат.

Точни за тима от Залцбург тази вечер бяха Афолаби в 51-ата минута и Чой в 78-ата. За Лацио пък се разписа Фоджа в 57-ата. Това бе пети пореден успех на домакините в групата и отборът е без загубена точка.

Залцбург първи откри резултата в 51-ата минута, след като Афолаби се извиси и с глава заби топката във вратата. Лацио обаче бързо реагира и в 57-ата минута Сарате отправи силен удар, който не бе отразен добре от вратаря и Фоджа довкара топката във вратата за 1:1.

В 78-ата минута домакините вкараха страхотен гол за 2:1. Чой получи кълбото около центъра на терена, напредна и финтира прекия си пазач, след което копна топката над вратаря./БЛИЦ