Тиери Анри и Златан Ибрахимович се разписаха през второто полувреме, за да донесат на Барселона победата с 2:0 над Херес в изтеглен мач от 15 кръг на Примера дивисион. Така каталунците дръпнаха с 5 точки в класирането.

Мачът трябваше да се играе след две седмици, но бе преместен за по-ранна дата заради участието на европейските шампиони в Световното клубно първенство, което ще се проведе в Абу Даби и стартира от 9 декември.

Барса излезе с отслабен състав, като новият носител на “Златната топка” Лионел Меси и героят от “Ел Класико” Златан Ибрахимович започнаха като резерви.

На почивката Пеп Гуардиола явно е успял да вдъхнови своите играчи и това даде резултат само две минути след подновяването на играта. Максуел проби отляво и центрира към Тиери Анри, който с глава откри резултата.

Меси се появи в игра и асистира за попадението на другата резерва Ибрахимович в последната минута на мача, когато шведският национал прехвърли вратаря Ренан за деветото си попадение от началото на сезона./БЛИЦ