Българският национал Стилиян Петров игра цял мач при победата на Астън Вила с 3:0 над Хъл Сити в двубой от 15-ия кръг на Висшата лига. Стенли игра на познатото си добро ниво и получи жълт картон в 68-ата минута.

В 13-ата минута Ричърд Дън бе намерен от Джеймс Милнър и от няколко метра, с диагонален удар, успя да матира стража на гостите Мат Дюк.

В 29-ата минута Гейбриъл Абхонлохор изпълни тъч и подаде към Джеймс Милнър, който вкара страхотен гол със силен удар от 20-25 метра.

Домакините можеха да стигнат и до трети гол, но в 40-ата минута далечният удар на Ашли Йънг бе спасен от стража на гостите Дюк.

В 65-ата минута и българинът можеше да реализира, но след далечен удар от около 25 метра не успя да намери целта.

В 80-ата минута Стенли отново излезе на стрелкова позиция, но топката не срещна очертанията на вратата на гостите. В 88-ата минута Джон Карю оформи крайното 3:0 от дузпа./БЛИЦ