Фаворитите в група “F” на Шампионска лига Барселона и Интер се класираха за осминафиналите, макар и след последните си срещи. Инрига в групата имаше до края, но каталунците победиха като гост Динамо (Киев) с 2:1, а италианците се наложиха с 2:0 у дома над Рубин (Казан).

Така Барселона е първи с 11 точки, Интер е втори с 9. В Лига Европа ще играе Рубин, който финишира с 6, а Динамо остава последен с пет.

Срещата в Киев започна с бърз гол на домакините. Още във 2-ата минута Артьом Милевски откри с удар от близо, като само отклони удар на Шевченко. Барселона веднага вдигна оборотите и започна за търси изравнителния гол. Той обаче падна чак в 33-ата минута, когато Шави Ернандес засече пред голлинията центриране на Кейта. Самият Шави и звездата на Динамо Андрий Шевченко изиграха своите мачове номер 100 в Шампионската лига.

Второто полувреме се игра в по-спокойно темпо, като отново гостите от Испания доминираха. В 64-ата минута гол на Пике не беше зачетен заради нарушение на Златан Ибрахимович. Четири минути преди края на мача Лео Меси изпълни фаул по брилянтен начин и донесе победата на своя тим.

Това е първа победа за Барселона като гост в Шампионската лига от миналия ноември. Преди повече от година носителят на трофея победи Спортинг (Лисабон) с 5:2.

В другия важен мач Интер се справи с лекота на “Джузепе Меаца” с руския шампион Рубин (Казан). Головете за тима на Жозе Моуриньо отбелязаха Самуел Ето'о и Марио Балотели. Успехът е първи за Интер като домакин в Шампионската лига след повече от година, но дойде в най-подходящия момент.

”Нерадзурите” влязоха по-добре в мача. В 31-ата минута пробив на Хавиер Санети беше подценен от Семак, топката стигна до Балотели, който намери Самуел Ето'о, който с мощен шут откри резултата.

През второто полувреме Рубин се опита да натисне и в първите минути стигна до няколко корнера, но след това Интер отново овладя мача. С уникално изпълнение на фаул Марио Балотели донесе така мечтания втори гол на "нерадзурите" в 64-ата минута, като прати топката точно под гредата./БЛИЦ

Динамо (Киев) – Барселона 1:2
1:0 Милевски (2), 1:1 Шави (33), 1:2 Меси (86)

Динамо: 1.Шовковский, 3.Бетао, 5.Вукоевич, 7.Шевченко, 10.Милевски, 11.Ерменко, 17.Михалик, 21.Маграо (76 - Нинкович), 25.Юсуф, 44.Леандо Алмейда, 70.Ярмоленко

Барселона: 1.Валдес, 2.Алвеш, 3.Пике, 5.Пуйол, 6.Шави Ернандес, 8.Иниеста (82 - Педро), 9.Ибрахимович, 10.Меси, 15.Кейта, 16.Бускетс, 22.Абидал